Aktualnosci
Arch
PowrotDoStronyGlownej

Galeria

 

wspolpraca 01
wspolpraca 02

logotL 03

360 logoS1
KBLlogo2
waw
LogoPSL

Będzie się działo!

 

Przestań walić w klawiaturę, wyłącz tv, porzuć furę,
Załóż trampki wysłużone, weź dzieciaki, zabierz żonę,
I natury łono świeże zdobądź!
Choćby na rowerze.
(moje)

Chociaż projekty ZPK realizowane są z zamysłem ciągłego ich wykorzystania, to jednak najciekawiej jest w chwili ich otwarcia . Sprzyja to organizacji specjalnej imprezy z udziałem potencjalnych uczestników, osób zaangażowanych w realizację w tym sponsorów. Poniżej kilka informacji o imprezach organizowanych na bazie map ZPK.

W dniu 22 marca br zostały zorganizowane przez MUKS Gliwice we współpracy z Nadleśnictwem Brynek zawody w biegu na orientację. Na powstałych w ubiegłym roku trasach zaliczanych do projektu „Zielony Punkt Kontrolny” odbył się Puchar Ziemi Tarnogórskiej w Biegu na Orientację oraz II Mistrzostwa Szkół Tarnogórskich. Po raz pierwszy natomiast odbyły się Mistrzostwa Śląska w Długodystansowym Biegu na Orientację.

Nadleśnictwo Olsztynek zaprasza na 26 kwietnia 2014 r. do udziału w imprezie plenerowej „Biegaj z nami …”. pod hasłem: „Biegaj z nami, 90 lat o las już dbamy”. W czasie imprezy będzie możliwość obejrzenia nowej wystawy w „Leśnej Szkatułce".

Nadleśnictwo Lipka zaprasza w dniu 31.05.2014 biegaczy, piechurów i rowerzystów na "Leśne Dukty"

Z kolei Nadleśnictwo Bytów po ubiegłorocznym otwarciu projektu również w roku bieżącym zaplanowało cykl imprez na bazie istniejących map.

Lasek1

Słupek w Lasku Osobowickim (fot. Wojciech Dwojak)

Do naszej bazy dołączył w br. bardzo ciekawy projekt o nazwie znajdzsiewlesie.pl , zrealizowany we Wrocławiu przez Dolnośląski Związek Orientacji Sportowej. Aktualnie publikujemy tylko jedną mapę o nazwie Lasek Osobowicki. Jak donosi Wojciech Dwojak w ramach projektu ukażą się niebawem kolejne mapki.

Wrocławski projekt jest bardzo ładnie dopracowany i zawiera kilka nowych, niespotykanych dotąd elementów (między innymi uchwyt na puszkę do systemu SportIdent oraz możliwość wykorzystania systemu MOBO).

Lasek2
Tablica informacyjna (fot. Wojciech Dwojak)

Lasek3

Wykorzystanie systemu MOBO (fot. Wojciech Dwojak)

Gdybyśmy jednak z jakichś powodów nie mogli trafić na gotową propozycję, to zawsze możemy obsłużyć się sami, korzystając z możliwości  jakie stwarza ZPK.

Włodzimierz Protasiewicz.