Aktualnosci
Arch
PowrotDoStronyGlownej

Galeria

 

wspolpraca 01
wspolpraca 02

logotL 03

360 logoS1
KBLlogo2
waw
LogoPSL

ZPK w akcji.

10 maja 2014 roku odbyła się IV edycja akcji pod nazwą "Cała Polska Biega z Mapą". Włączyły się w nią Nadleśnictwo Bytów wraz z Gminą Bytów organizując to przedsięwzięcie na bazie mapy ZPK "Rzepnica".

Bytow4

Biegi zostały rozegrane w systemie Scorelauf. Oznacza to, że zawodnicy w 1,5 godzinnym limicie czasowym musieli zaliczyć jak najwięcej punktów kontrolnych. Specjalnie przygotowany do tego typu imprez obszar liczy ich aż 30. Każdy punkt był oznaczony drewnianym słupkiem z odpowiednim numerem oraz przymocowanym perforatorem, dzięki któremu można było udowodnić swoją obecność w danym miejscu. Przybyli uczestnicy wyposażeni zostali w mapę. Dodatkowo zawodnicy otrzymywali specjalną kartę startową, gdzie znajdowały się wyszczególnione miejsca, na których należało odcisnąć odpowiedni perforator.

Bytow2

Mimo nieprzychylnej pogody zawody zgromadziły wielu amatorów biegania. Łącznie przybyło aż 105 osób. Uczestnicy startowali w trzech kategoriach: kobiety, mężczyźni oraz zespoły.

Bytow1

W każdej z nich organizatorzy nagrodzili medalami oraz dyplomami trzy pierwsze miejsca. W kategorii kobiet wystartowała tylko jedna uczestniczka: Agata Lenz, która walcząc bardzo dzielnie zdobyła pierwsze miejsce. Wśród mężczyzn zacięta rywalizacja wyłoniła trzech zwycięzców: I miejsce – Krzysztof Gostomczyk, II miejsce – Edward Kobierowski, III miejsce – Michał Dorau. Największym zainteresowaniem jednak cieszyła się ostatnia kategoria. To właśnie zespołom przypadła w udziale rekordowa ilość punktów. Mogła się nią pochwalić drużyna „Strażnicy Lasu”, której liderem był Mateusz Pepliński. Udało im się zgromadzić ich aż 13 i tym samym uplasowali się na pierwszym miejscu. II miejsce zdobyła drużyna „Leśne Skrzaty” (lider Justyna Treder), w której startowali jedni z najmłodszych uczestników. III miejsce należało do damskiego duetu: Karoliny Kolonko oraz Wiktorii Witkowskiej.

Bytow3
Wszyscy uczestnicy, po udanej zabawie, mogli dodatkowo cieszyć się zorganizowanym przez Nadleśnictwo Bytów oraz Gminę Bytów ogniskiem oraz poczęstunkiem. Zadowoleni zawodnicy z niecierpliwością czekają na kolejne tego typu zawody, a organizatorzy liczą na coraz większą liczbę chętnych.

Justyna Czaban, Jerzy Sudoł - Bytów

Fot. Nadleśnictwo Bytów