Aktualnosci
Arch
PowrotDoStronyGlownej

Galeria

 

wspolpraca 01
wspolpraca 02

logotL 03

360 logoS1
KBLlogo2
waw
LogoPSL

ZPK w Elblągu

Głównym inicjatorem Elbląskiego Zielonego Punktu Kontrolnego był Kazimierz Szulżycki. Dołączyli do niego inni członkowie Eko Gryf oraz przedstawiciele Nadleśnictwa Elbląg.

Pierwszy stały punkt kontrolny / ZPK- kod 31/  wkopano i uroczyście otwarto /pierwsze odbicie na karcie startowej/  w dniu 14 września 2014 r. koło restauracji „Myśliwska” podczas I Pucharu Elbląga w Biegu na Orientację.

SkarbuNieBylo

Skarbu nie było ...

Dokonał tego przedstawiciel Nadleśnictwa Elbląg, zastępca nadleśniczego Pan Roman Borcowski. Ogółem na mapie „Bażantarnia 777” wkopano 30 PK. Ostatni ZPK o nr kodu 80 został otwarty podczas „Mundurino II” przy siedzibie Nadleśnictwa Elbląg przez Pana nadleśniczego Mariusza Potocznego. Na mapie „Prochownia” wkopano natomiast 20 ZPK. Ostatnie cztery ZPK członkowie Eko Gryf Kazimierz Szulżycki i Bolesław Czechowski umieścili /wkopali/ w terenie w dniu Narodowego Święta Niepodległości, kończąc wkopywanie ostatniego słupka ZPK dokładnie o godz. 11.11. 11.11.2014r. Prawdopodobnie był to zbieg okoliczności, bo akurat spojrzeliśmy na zegarek. Było to jednak wspaniałe uczczenie 96 rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę  i uczucie, żeśmy dołożyli jakiś mały kamyczek do tego pięknego wydarzenia.

SkarbuNieBylo2

...ale będzie efekt !

MoznaSieOprzec

Próba wytrzymałości - pozytywna.

Jednocześnie jeden z ZPK został usytuowany koło wspaniałego dębu, który rozrasta się na trzy potężne odnogi. Początkowo chcieliśmy go nazwać „Lech, Czech i Rus”, ale doszliśmy do wniosku, że lepsza będzie krótsza nazwa „Trzej Bracia”.  Dla tego punktu, którego nazwa będzie na mapie, warto zobaczyć obszar tej mapy.   We wkopywaniu ZPK pomagał wydatnie także inny członek Eko Gryf Roman Typański .

DąbTrzejBracia
ZPK przy dębie Trzej Bracia

Nieocenioną rolę odegrało również Nadleśnictwo Elbląg, wykonawca ZPK  w osobach Pana Nadleśniczego Mariusza Potocznego, gorącego zwolennika imprez na orientację, oraz Jana Piotrowskiego, specjalisty do spraw turystyki, który także bardzo mocno zaangażował się w to przedsięwzięcie. Największy wysiłek włożyli jednak działacze Eko Gryf wkopując w ramach wolontariatu 50 ZPK. Teraz czekamy na certyfikację dwóch map z ZPK i namawiamy wszystkich do korzystania z naszego projektu. 

Tekst: Bolesław Czechowski, fot.Kazimierz Szulżycki 
Eko Gryf Elbląg