Aktualnosci
Arch
PowrotDoStronyGlownej

Galeria

 

wspolpraca 01
wspolpraca 02

logotL 03

360 logoS1
KBLlogo2
waw
LogoPSL

Jak to z projektami bywa.

Nasze projekty Bażantarnia i Prochownia jak na razie tętnią życiem. Realizacja tego projektu na naszym terenie była jak najbardziej trafiona. Spotykam się z wieloma wyrazami zadowolenia że ZPK powstał. Szczególne zainteresowanie
projekty zaczęły wzbudzać po otrzymaniu certyfikatów.

 Uroczyste wręczenie certyfikatów odbyło sie na terenie Nadleśnictwa Elbląg w dniu 17.02.2015r. Na tę uroczystość zaprosiliśmy przedstawicieli władz miasta, organizacji zajmujących się działalnością sportową i turystyczną oraz lokalne media. I to nagłośnienie medialne spowodowało że bardzo wiele osób zainteresowało się ZPK. Uważam że warto starać się o przyznanie certyfikatu bo w czasie jego wręczenia jest okazja do nagłośnienia informacji o projekcie i jego zaprezentowanie. Pierwsze zawody z wykorzystaniem punktów ZPK rozegraliśmy 08.11.2014r. na mapie Bażantarnia zanim projekt został zgłoszony do certyfikacji. Startowało 66 zawodników indywidualnie i 4 rodziny. Kolejne zawody rozegrane zostały 11.04.2015 na mapie Prochownia. Startowało 53 zawodników indywidualnie i 6 rodzin. Obydwie imprezy zostały rozegrane jako rundy GP Elbląga w BnO. Zawody rozegrane zostały w ramach IV GP Elbląga w BnO organizowanego przez MOSIR Elbląg oraz nasz klub EKO Gryf. Prowadzimy też listę osób które zaliczyły już wszystkie PK na obydwu mapach. Do dziś mamy trzy takie osoby. Przypuszczam ze jest ich więcej ale tego nie zgłosiły bo najważniejsze dla nich jest to że im się udało. Podstawą do wyciągnięcia takiego wniosku jest to że mapy znikają z miejsc gdzie są dostępne za darmo.

 

Elblag4

Sama radość (Fot. OSIR Elbląg)

Poza tym zgodnie z moją prośbą otrzymuję wiele wiadomości o tym czy na pokonywanych trasach stoją słupki kontrolne i w jakim są stanie. Dokonałem już dwukrotnego przeglądu ZPK w Bażantarni jednego przeglądu Prochowni. W czasie kontroli Prochowni 23.02.2015r stwierdziłem brak KP 59.

Elblag2

Zrób to sam (fot. K.Szulżycki)

Został skradziony prawdopodobnie cieszy teraz czyjeś oko na pobliskich działkach. W celu zapobieżenia kolejnym kradzieżom tego punktu, został on wykonany z kołka modrzewiowego jak na załączonym zdjęciu. Tylko trzy godzinki w lesie i przy pomocy tych prostych narzędzi powstał nowy ZPK. Oczywiście kołek pozyskany legalnie. Z takimi stratami trzeba sie liczyć ale jak zdecydowaliśmy sie zrealizować projekt to jednocześnie wzięliśmy odpowiedzialność za jego utrzymanie i regularne kontrole. Elblag3

Proteza ale jaka solidna (fot. K.Szulżycki)

Nasz wysiłek włożony realizację ZPK został doceniony przez władze miasta. Zostałem wyróżniony przez Prezydenta Elbląga na gali sportu za działalność na rzecz rozwoju sport.

 

Kazimierz Szulżycki