Aktualnosci
Arch
PowrotDoStronyGlownej

Galeria

 

wspolpraca 01
wspolpraca 02

logotL 03

360 logoS1
KBLlogo2
waw
LogoPSL

ZPK w tarapatach.

Nie zdradzałem dotychczas problemów z prowadzeniem niniejszej strony. Po prostu je pokonywałem. Ponieważ jednak natknąłem się na taki, z którym nie mogę sobie poradzić, postanowiłem podzielić się z Wami tą informacją chociażby dlatego, żby było mi lżej. A może ktoś zechce mi udzielić podpowiedzi.

Największy problem to czas. Wraz z upływem lat mam coraz mniej czasu. Podejrzewam, że ma to związek z wydajnością. Tu jednak duża świadomość tego, że skoro się zaczęło, to nie wypada przerywać, wpływa na mnie mobilizująco.

Jakiś czas temu strona była wyłączona z publikacji przez okres ok. 2 miesięcy. Nie pisałem na bieżąco dlaczego tak się stało, dziś jednak mogę to wyjawić. Otóż strona padła ofiarą hakera. Nie był to byle jaki haker, ponieważ jak się zorientowałem po jego nazwie, zablokował na całym Świecie ok. 2000 stron. 

 

Po ponownym złożeniu strony zmieniłem kody na trudniejsze do rozszyfrowania i wydawało mi się że dalej będzie bez problemów. Tymczasem cios nadszedł z najmniej oczekiwanej strony. W styczniu br. mapka Google, którą wykorzystujemy do publikacji położenia Zielonych Punktów Kontrolnych przybrała czarny kolor z napisem jak niżej:

Google czarna mapka

Najpierw napisałem pod wskazany adres, potem otrzymałem telefon z Irlandii. Po zapoznaiu się ze ścieżką dla organizacji Non Profit, po rejestracji naszej Fundacji okazało się, że zdjęcie blokady nie jest takie proste. Jak zrozumiałem dają nam jakąś darowiznę w postaci kwoty (200 USD) dzięki czemu możemy korzystać z tych środków nie wpłacając ich. A po przekroczeniu sporej liczby wejść do równowartości tych 200 dolarów zaczną nam wystawiać faktury. Zażądano numeru konta lub karty kredytowej do obciążeń. To tak jakby zgodzić się na gwarancję zapłaty bez limitu. Bo przecież nie ma mechanizmu blokady liczby wejść na stronę.

Tego było za wiele. Zdecydowałem, że należy poszukać wyjścia awaryjnego. Dziękujemy wujku Google za współpracę, ale nowa polityka ekonomiczna nam nie odpowiada.

W związku z powyższym przepraszam wszystkich za niedogodności i obiecuję, że ten problem również pokonamy. Będę wdzięczny za każdą podpowiedź, piszcie na zpk@zielonypunktkontrolny.pl 

Włodzimierz Protasiewicz

 

,