Aktualnosci
Arch
PowrotDoStronyGlownej

Galeria

 

wspolpraca 01
wspolpraca 02

logotL 03

360 logoS1
KBLlogo2
waw
LogoPSL

ZPK pod napięciem.

W Gminie Świeszyno dzięki PSE wkrótce oddamy w Wasze ręce (a właściwie do dyspozycji Waszych nóg) nowy i bardzo ciekawy Zielony Punkt Kontrolny. Tym razem udaliśmy się w malownicze lasy nad Jeziorem Hajka w Gminie Świeszyno.

UroczyskoKupaly

Całe przedsięwzięcie stało się możliwe dzięki naszemu Partnerowi – Polskim Sieciom Elektroenergetycznym S.A. Napisaliśmy projekt, który został laureatem programu grantowego „WzMOCnij Swoje Otoczenie”.

W ramach projektu powstanie specjalistyczna mapa do biegów i marszów na orientację.

W najciekawszych miejscach lasu ustawionych zostanie 20 słupków kontrolnych wyposażonych w numer i perforator. Przygotowane zostaną trzy trasy o różnym stopniu trudności.

Mamy nadzieję, że ZPK nad Jeziorem Hajka zaktywizuje okolicznych mieszkańców. Pozwoli im na odkrycie nowej pasji jaką są biegi na orientację. Dla aktywnych orientalistów (których w okolicy nie brakuje) stanie się nowym atrakcyjnym miejscem do trenowania.

ZPK nad Jeziorem Hajka w Gminie Świeszyno oddamy do Waszej dyspozycji już jesienią.

Program „WzMOCnij Swoje Otoczenie” to ogólnopolski program grantowy, realizowany przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Konkurs skierowany jest do samorządów i ich jednostek – np. przedszkoli, szkół, bibliotek, czy ośrodków pomocy społecznej, oraz do organizacji pozarządowych, które chcą wprowadzać ważne i długotrwałe zmiany w swoim otoczeniu w jednej z siedmiu następujących obszarów: aktywność fizyczna, bezpieczeństwo, edukacja, rozwój wspólnej przestrzeni publicznej, środowisko naturalne, zdrowie i inne inicjatywy mieszczące się w celach programu. Dodatkowe informacje o programie i działalności PSE można znaleźć na stronie www.wzmocnijotoczenie.pl lub www.raport.pse.pl

Hubert Świerczyński